0532 508 45 97 info@dehabilisim.com

Google Adwords Nedir?

Adwords, Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli bir platformdur. Her gün Google’da yapılan, milyonlarca aramalardan yararlanmanıza olanak sağlayan Adwords, marka veya işletmeniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, size Google’da alakalı arama sonuçlarında gösterim avantajı sunar.


Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google, bir arama yapıldığında o kelime ile alakalı birlerce siteyi sıralayarak önümüze listeler. Ancak, binlerce site arasından ilk sayfada listelemeye girmek oldukça zor. Bu durumda, Adwords reklamları devreye giriyor.

Adwords sayesinde, üst sıralarda olmasanız bile siteniz üst sırada listelenir. Marka veya işletmenizi birçok potansiyel müşterinin görmesi yine Adwords reklamları ile mümkün. Öte yandan Adwords, reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize olanak sağlar.


Googleda Reklam Vermek

Google'da reklam vermek için bir web siteniz olması gereklidir. Çünkü Google reklamları tıklama yöntemi ile çalışmaktadır. Vereceğiniz reklama bir bağlantı linki eklenir. Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi google arama motoruna giren ziyaretçiler reklamlarınız ile karşılaşır, reklamlarınıza tıklar, web sitenize bağlanır. Web sitenizdeki içerik ile reklamınız doğru orantılı ise müşterileriniz sizinle iletişime geçer.


Google Reklamları Fiyatlandırma

Google Reklamları bir TBM (tıklama başına maliyet) ile hesaplanır. Reklamlarınız bir açık arttırma yöntemi ile gösterime girer. Bu gösterimde en fazla TBM rakamı ödeyen en üst sırada çıkar.

Google Reklamları'nın anahtar kelimelere göre TBM oranları değişkenlik göstermektedir. Müşterilerinizin sizin sitenize ziyaret edebilmeleri için seçeceğiniz anahtar kelimeler çoğunlukla 0,10 TL - 2 TL arasında değişmektedir. Bazı anahtar kelimeler ise 2 TL'nin de üzerine çıkmaktadır. Bu rakam tamamen açık arttırma sistemindeki rekabete göre değişkenlik göstermektedir.


Google da ilk sıralarda görünmek istiyorsanız bizimle irtibata geciniz...